Havlíčkova challenge "200 keší s KHB"

V rámci projektu 200 let KHB vyhlašujeme novou tematickou výzvu "200 keší s KHB", díky které chceme šířit povědomí o této mimořádné osobnosti a navštěvovat místa spojená s životem a životním odkazem KHB.

Jméno KHB je neodmyslitelně spojené s havlíčkobrodským regionem a zde se s jeho odkazem budeme setkávat nejčastěji. Po celé naší zemi (ale nejen tady) však existují desítky míst, kde se můžeme setkat se sochami, bustami či pamětními deskami věnovanými KHB. Snad v každém českém či moravském městě nalezneme Havlíčkovu ulici, někde i Havlíčkovo náměstí. Také některé spolky nesou Havlíčkovo jméno hrdě ve svém názvu. Některá místa jsou všeobecně známá a mají svou slavnou minulost. Někde budeme tápat.

Některá místa svoji keš už mají a některá místa se jí snad v blízké době dočkají. Tuhle challenge máte i vy ve svých rukou, pokud budete mít chuť nám s ní pomoci. Dost možná znáte nějaké zajímavé místo spojené s odkazem KHB a třeba budete mít čas a chuť tam založit svoji keš. Třeba se nám projekt dvou set keší s Karlem Havlíčkem podaří zrealizovat, možná této mety nedosáhneme. Ale určitě se o to alespoň pokusíme.-)

 

Budu se snažit splnit podmínky Havlíčkovy výzvy "200 keší s KHB":

> V záložce SEZNAM KEŠÍ naleznete seznam všech dosud známých keší - do výzvy byly zařazeny všechny známé aktivní keše, ale z "historických" důvodů i ty už archivované

> Pokud kdekoliv objevíte keš s tematikou KHB, prosím o informaci, do seznamu ji doplníme

> Objevíte-li kdekoliv zajímavé místo s tematikou KHB, které keš ještě nemá, a budete mít zájem keš založit, bude nám potěšením vaši keš do seznamu zařadit 

> Objevíte-li kdekoliv zajímavé místo s tematikou KHB, které keš ještě nemá a nebudete mít zájem či odvahu keš založit, prosím o informaci, keš založíme sami, nebo požádáme o její založení místní ounery

> Do výzvy se započítávají také účasti na tematicky zaměřených eventech (všech nám známých, které kdy na téma KHB proběhly)

 

A jaké jsou tedy podmínky splnění Havlíčkovy výzvy "200 keší s KHB":

> Podle nových pravidel platných od listopadu 2020 je zakázané tvořit challenge cache založené na výběru ze seznamu keší nebo bookmarku, ale ani podle názvů keší nebo klíčových slov.  Z tohoto důvodu nebude založena obvyklá challenge keš, ale keš s výzvou a odměnou

> Ke dni 30.10.2021 byla publikována keš "Rodný dům KHB (HAVLÍČKOVA VÝZVA) - GC9HAPK". Jedná se o keš s možností zalogování bez jakékoliv další podmínky, pokud výzvu neplníte.

 > Výzva se bude plnit ve třech  ... !!! NOVINKA !!! ve čtyřech ... úrovních podle bookmarku Havlíčkova výzva "200 keší s KHB", který naleznete u každé keše zařazené do výzvy. 

> BRONZOVÁ VÝZVA - požaduje mít odloveno 35 keší a log "Found it" v keši GC9HAPK. Prvních 100 geokešerů, kteří této mety dosáhnou, získá speciální dřevěný upomínkový minicoin z limitované edice.

> STŘÍBRNÁ VÝZVA - požaduje mít odloveno 70 (2 x 35) keší a log "Found it" v keši GC9HAPK. Prvních 35 geokešerů, kteří této mety dosáhnou, získá speciální dřevěný trackovatelný minicoin z limitované edice s unikátním kódem.

> ZLATÁ VÝZVA - požaduje mít odloveno 105 (3 x 35) keší a log "Found it" v keši GC9HAPK. Prvních 10 geokešerů, kteří této mety dosáhnou, získá velký dřevěný trackovatelný geocoin z limitované edice s unikátním kódem.

> !!! NOVINKA !!! ROZŠÍŘENÁ ZLATÁ VÝZVA - prvních 10 geokešerů dosáhlo této mety neuvěřitelně rychle ... a je mi líto vás ve vašem nadšení brzdit. Budeme tedy evidovat všechny další "zlaté" geokešery v pořadí.-) Bez omezení! A pokud budete mít zájem o "zlatý" geocoin s unikátním kódem (bez pořadového čísla), tak mi dejte vědět, domluvíme se individuálně.-)

!!! NOVINKA !!! DIAMANTOVÁ VÝZVA 200 let KHB = 200 keší KHB. Co víc dodat?! Výzva fakt jen pro opravdové KHB pacienty.-) Bez omezení!

> Ouneři zapojení do výzvy si do počtu odlovených keší mohou započíst také vlastní založené keše, uvedené v bookmarku.

> Tabulku držitelů všech ocenění naleznete v listingu keše GC9HAPK.

 

Budu se chtít zapojit do projektu Havlíčkovy výzvy "200 keší s KHB":

> Lze vytvořit a publikovat jakýkoliv typ keše s tematikou KHB na jakémkoliv místě (naší země i celého vesmíru.-)

> Listing si můžete vytvořit vlastní, nebo použít HTML šablonu připravenou níže na této stránce

> Budete-li mít námět a místo a nebudete si vědět rady s listingem (popisem), pomůžeme vám jej připravit

> Lze publikovat krátkou sérii keší se "vzdělávacím" posláním na téma KHB 

> Listingy si můžete vytvořit vlastní, nebo použít HTML šablony připravené níže na této stránce

> Preferované (ale nikoliv povinné) umístění sérií je na červeně značených turistických trasách, protože: "Moje barva červená a bílá, dědictví mé poctivosť a síla!"

> Lze publikovat tematicky zaměřený event 

> Listing si můžete vytvořit vlastní, nebo použít HTML šablonu připravenou pro keše níže na této stránce, nebo se můžete nechat inspirovat eventy, které už proběhly a jsou uvedené v seznamu

> Název eventu a jeho námět je individuální, můžete se také nechat inspirovat eventy, které už proběhly, případně se na nás obraťte, rádi vám pomůžeme!

 

Nezávazná doporučení pro tvorbu "havlíčkovských" keší ... ale skutečně jen nezávazná ... každý máme o tvorbě kešek jiné představy a já bych si nedovolil omezovat vaši fantazii a kreativitu:

> Keš by měla být odlovitelná pro (téměř) všechny - tedy žádná masakrující šifra nebo IT šílenost.-) Zároveň umístění by mělo umožnit odlov bez použití speciálních pomůcek (stromolezecká výbava, žebřík, biltema, apod.)

> Preferuji keše typu multi, mystery nebo letterbox, která nabádají geokešery navštívit místo, o kterém se zmiňuje listing a kde lze zároveň získat indicie pro výpočet finálních souřadnic. Uložení krabiček doporučuji na odlehlejších místech s nižším rizikem ztráty a časté údržby.

> Tradiční keše samozřejmě potěší každého - vždy však mějte na paměti charakter místa uložení, ať tam nemusíte co chvíli řešit potíže se ztracenou či ukradenou krabičkou.-)

> Byl bych rád, kdyby byly keše zakládány s vizí dlouhodobé údržby, aby se nám seznam neplnil archivními kousky.-)