Fotogalerie

Loni jsem se krojové pouti na Zelené hoře zúčastnil jen tak letmo, ale letos jsem si ji chtěl užít celou a především na pohodu. Protože se jedná o jedinečnou možnost, jak si kostel sv. Jana Nepomuckého užít a zažít úplně jinak. Pouť se koná na den státního svátku sv. Václava 28. září a je spojená s  folklorní přehlídkou přímo v poutním areálu. Pořádají ji Římskokatolická farnost ve Žďáře nad Sázavou II. a Spolek Putování za Santinim ve spolupráci s Horáckým kulturním sdružením.

Pouť začíná přivítáním v bazilice Nanebevzetí P. Marie a odtud se vydává poutní průvod na Zelenou horu za doprovodu dechové hudby. Následuje poutní Mše svatá za doprovodu lidových svatojánských písní v podání Horácké muziky a po jejím skončení se v ambitech koná představení zúčastněných folklorních souborů a dětských pěveckých sborů.

Je to zážitek, který nelze sdílet slovy, ale rád vám jej zprostředkuji v připojené galerii. Fotografie vás možná překvapí. Možná na nich uvidíte poutní kostel úplně jinýma očima, než jak jste ho viděli při nedávných megaeventových prohlídkách. Kostel totiž vůbec nemusí být nudné místo, určené jen k tichým modlitbám. Budu rád, když se vám na fotografiích bude líbit alespoň z části tak, jak se tam líbilo i mně.-)